Geometria kół Sulejówek

Ustawienie geometrii kół w stacjonarnym warsztacie w Sulejówku. Obsługujemy samochody osobowe, SUV/4x4 i dostawcze. Poprawnie ustawiona geometria i zbieżność kół to jeden z najważniejszych elementów wpływających na zwiększenie przebiegu opon oraz zapewnienie optymalnej trakcji i komfortu prowadzenia pojazdu. Dobre ustawienie geometrii kół eliminuje zjawisko ściągania pojazdu i nieprawidłowego położenia kierownicy.

Geometria kół i zbieżność - położenie kierownicy | Sulejówek Euromaster Anwa-Tech

 

Geometria i zbieżność kół - zrób to sam

Ustawienie zbieżności kół i geometrii jest trudnym zadaniem dla osób nie posiadających odpowiednich kwalifikacji lub nie posiadających wiarygodnego urządzenia i aktualnej bazy danych zawierającej informacje o fabrycznych ustawieniach parametrów konkretnego modelu pojazdu. Są jednak elementy, które możesz wykonać samodzielnie we własnym zakresie. Równomierność zużycia bieżnika opony jest elementem, który możesz zmierzyć z wykorzystaniem suwmiarki lub miernika głębokości bieżnika. Przykładowy pomiar możesz zobaczyć tutaj. Jeśli twoja opona wykazuje rozbieżne wartości głębokości bieżnika opony wewnątrz - w środku - na zewnątrz, przyjedź do nas na kontrolę geometrii kół z wykorzystaniem naszego urządzenia i głowic pomiarowych.

Geometria kół i zbieżność - położenie kierownicy | Sulejówek Euromaster Anwa-Tech


Rekomendacja mechanika:

"Jest kilka podstawowych momentów w cyklu użytkowania pojazdu, w których warto wykonać kontrolę ustawienia geometrii kół. Pierwszym z nich jest zakup używanego pojazdu z nieznaną historią serwisową. Drugim jest montaż nowych opon, niezależnie od tego czy są to opony letnie lub zimowe czy opony całoroczne. Trzecia sytuacja wymagająca kontroli i regulacji geometrii kół dotyczy prac wymagających demontażu elementów zawieszenia kół. Każda ingerencja w zawieszenie wymaga skontrolowania poprawności parametrów związanych z geometrią kół."
 

Więcej informacji o geometrii zawieszenia publikujemy w poradniku


 

Geometria kół z rezerwacją stanowiska

Nie czekaj w kolejkach. Rozumiemy jak cenny jest dla ciebie czas i gotowość auta do jazdy. Regulacja geometrii kół zajmuje nam średnio od 30 do 60 minut. Jeśli interesuje cię nasza usługa, nie czekaj! Zarezerwuj termin on-line i przyjedź na umówioną godzinę.